• Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL
 • Email: info@owlguvenlik.com.tr
Bize Ulaşın +90 212 213 13 66
info@owlguvenlik.com.tr Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL

Profesyonel Güvenlik Şirketi İle Çalışmak Size Ne Kazandırır?

Profesyonel Güvenlik Şirketi

Kariyerlerine özel güvenlik görevlisi olarak devam etmek isteyen kişilerin öncelikle profesyonel güvenlik şirketi araştırması yapması gerekmektedir. Bu şirket, özel güvenlik eğitimi almak isteyen kişilere Türkiye’nin her yerinde kariyer yapma fırsatı sunar. Özel güvenlik kimliği ile çalışan güvenlik, önemli bir saygınlık kazanır.

Profesyonel güvenlik şirketleri, eğitim alacak kişiye 5188 sayılı kanunu açıklamakla yükümlüdür. Bu kanunda bulunan haklar ve yükümlülükler eğitim veren kişi tarafından en iyi şekilde aktarılmalıdır. Özel güvenlik, üniformasını taşıdığı her alanda konumuna uygun davranmalıdır. Bu uygunları eğitim alacak kişiye bildirmek de yine özel güvenlik eğitmenlerinin işidir. Eğitmenlerin alanında uzman ve profesyonel olmaları alacağınız eğitimin kalitesini arttırır.

Profesyonel Güvenlik Şirketleri Temel Güvenliğe Uygun Bir Eğitim Vermelidir

Yasalar ve yönetmelikler zamanla oturdukça güvenliğin temel ihtiyaç olduğu daha da iyi anlaşılmaktadır. Yaşadığımız alanlarda olumsuzluklarla karşılaştıkça özel güvenlik sektörüne verilen önem her geçen gün artmaktadır.

Özel güvenlik olmak isteyen kişiler, kariyerlerine profesyonel güvenlik şirketi ile aldığı eğitimden devam etmelilerdir. Bu şirketlerdeki uzman kişilerden alınan eğitimler, özel güvenliklere kariyerleri boyunca yön verecektir. Bu bağlamda değerlendirdiğimizde kendini sürekli yenileyen ve geliştiren bir şirketten eğitim almak oldukça önem taşır.

Neden Profesyonel Güvenlik Şirketlerini Tercih Edilmelidir?

 • Profesyonel güvenlik şirketi, hizmet verdiği alanlardaki güvenlik açıklarına yönelik çözümler getirir.
 • Üst nitelikli güvenlik çözümleriyle sonuç odaklı bir hizmet sunar.
 • Yenilikçi, kaliteli, güvenilir eğitimlerle kursiyerlere iyi bir eğitim alanı sağlar.
 • Eğitim verilen kişilerin kişisel ve sektörel anlamda gelişimlerine özen gösterir.
 • Uzun vadede işe yarayabilecek ve yardım sağlayacak eğitim planlamaları yapar.
 • Uzman eğitmenler özel güvenlik personeline fonksiyonel ve sistematik eğitimler verir.
 • 5188 sayılı kanunun en ince ayrıntısına kadar anlaşılmasına ve pratiğe dökülmesine destek olur.
 • Gelişim motivasyonunu her zaman yüksek tutarak hizmet kalitelerinde sürekliliğin sağlanmasına odaklanır.
 • Disiplinli sistemlerle farklı uzmanlık alanları olan eğitmenleri bir araya getirir.
 • Çalıştıkları markalara ve alanlara her zaman ayrıcalık kazandırmaktan yanadır.           

Profesyonel Güvenlik Şirketlerinin Güvenlik Prensipleri Neler Olmalıdır?

 1. İnsan haklarına ve iş hukukuna tam uygunluk,
 2. Risk analizlerinin yapılması,
 3. Uygun personel ve ekipman seçimi yapılması,
 4. Yüksek standartlarda yapılan kişisel güvenlik araştırması,
 5. Üst düzey eğitimlere hazırlıklı personel seçimlerinin yapılması,
 6. Bünyesinde eğitim alan tüm kişilerin psikomotor testlerden geçirilmesi,
 7. Projelere özel acil durum prosedürlerinin ve özel rutinlerin hazırlanması,
 8. Acil durumlarda anında yönlendirme ve müdahale yapılmasının en iyi şekilde öğretilmesi,
 9. Personellerin sürekliliğinin korunmasını sağlamak,
 10. Mali sorumluluk sigortasına sahip olmak profesyonel bir güvenlik şirketinin sahip olması gereken temel prensipler arasındadır.

Profesyonel güvenlik şirketi, kişi ve kişilerin güvenliğini koruyacak donanımda eğitimler verir. Karşılaşılacak muhtemel tehditlerle ilgili çalışmalar yapar. Günlük yaşam akışını minimum düzeyde etkileyecek şekilde hareket eder. Tecrübeli eğitmen kadrosuyla yüksek seviyede özel güvenlik hizmetleri sağlar.

Profesyonel Güvenlik Şirketi Her Alana Hâkim Olmalıdır

Güvenlik hizmeti sağlanacak kişiler, eğitimler sonucunda tehlikeleri önceden tespit ediyor olması gerekir. Profesyonel güvenlik şirketi, bu tehditlerin nasıl önleneceği ve bertaraf edilebileceği konusunda uzmandır. Bu tehditlere karşı raporlar oluşturarak kursiyerlere sunar. Güvenlik personeli de bu raporlar doğrultusunda çalışır.

Güvenlik konusunda uzman eğitmenler, acil durumlarda risk analizi yapabilmektedirler. Doğru ve ani kararlar vererek olaya nasıl müdahale edilebileceğini öğretirler. Bu yetenekler sadece profesyonel şirketler için geçerlidir. Bunların dışında uzman eğitmenler, silahlı ve silahsız koruma, yakın koruma gibi konularda da tecrübe sahibi kişilerden oluşur. Bu kişiler, kursiyerlerin sertifika almasından sonra karşılaşacakları her durum ile özel olarak ilgilenir. Bu durumların analizlerini önceden yaparak eğitim gören kişilere risk grafiği çıkartır.

Profesyonel Hizmet Eğitimin Nitelikli Olmasından Belli Olur


Uzman eğitmen kadrosuna sahip kurumlar, akademik kariyer sahibi, üst düzel eğitim alan kişilerden oluşur. Öğrenciler yasalara saygılı, nitelikli, ahlaklı bir şekilde eğitim görür. Profesyonel güvenlik şirketi ile kursiyerler görev bilincinde ve saygılı bir eğitimden geçer. Eğitmenler güvenlik görevlilerini bu ahlaka uygun olarak yetiştirip sektöre kazandırır.

Eğitimler, ‘‘Güvende olmak’’ duygusu ile verilir. Akademik kariyerini tamamlamış ve eğitimlerini almış eğitmenler bu duyguya hâkim bir şekilde eğitimleri sürdürür. İyi bir güvenlik şirketi, yönetim kadrosundan saha personeline kadar donanım sahibidir. Olumsuz bir durumda uygun çözümler bularak idare gerçekleştirir.