• Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL
 • Email: info@owlguvenlik.com.tr
Bize Ulaşın +90 212 213 13 66
info@owlguvenlik.com.tr Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL

Eğitim Kurumları Güvenliği

Eğitim Kurumları Güvenliği

Eğitim Kurumları Güvenliği

Eğitim kurumları, güvenliğin ve önlemlerin yoğun olması gereken alanlardır. Eğitim kurumları güvenliği için sunduğumuz çözüm ve eğitimlerle, eğitim kurumlarının güvenlik hedefleri doğrultusunda gerekli programları uyguluyoruz. OWL Özel Güvenlik olarak uzman kadromuz ve tecrübeli eğitmenlerimizle birlikte gerekli güvenliği sağlıyoruz.

Söz konusu güvenlik olduğunda yetersiz eğitilmiş bir personel, her zaman büyük problemlere sebep olur. Bunu engellemek için her zaman işinde uzman eğitmenlerimizle çalışıyoruz. Eğitim kurumları güvenliğini sağlamak için önce fiziksel becerilerin geliştirilmesi gereklidir. Bunun dışında iletişim becerilerinin iyi olması gerekir. İyi bir analiz yeteneği de olmazsa olmaz güvenlik politikalarındandır. Eğitime sırasıyla bu faktörleri geliştirmekle başlıyoruz.

Eğitim Kurumlarındaki Güvenliğin Önemi

Türkiye’nin gelecek nesli, eğitim kurumlarında yetişir. OWL Özel Güvenlik olarak biz de bu anlayış çerçevesinde eğitim vermekteyiz. Eğitimlerimizi kararlılıkla sürdürüp, gelecek nesli korumak için çalışıyoruz. Eğitim kurumları güvenliği hizmetimizde öncelikli hedefimiz, güvenli bir gelecek sağlamak için bugünün korunmasıdır.

Şirketimizin verdiği eğitimlerle birlikte eğitim kurumlarında risk analizi gerçekleştirilir. Risk analizini gerçekleştirdiğimiz alanlar şunlardır;

 • Okul çevresi ve okul duvarları
 • Okullarda bulunan kamera sistemlerinin incelenmesi
 • Yangın ve alarm sistemlerinin incelenmesi

Bu risk faktörlerini inceleyerek okul yönetimi ve ihtiyaç doğrultusunda emniyet ile birlikte koordinasyon sağlıyoruz.  Gerekli raporları ve belgeleri inceleyerek etkin güvenlik içeren bir hizmet sunuyoruz.

Eğitim Kurumları Güvenliği Hizmetlerimiz Nelerdir?

OWL Özel Güvenlik olarak yenilikçi metotlarımız ile eğitim kurumları güvenliğine yönelik tedbirlerin sağlanması için faaliyet gösteriyoruz. Eğitim kurumları güvenliği hizmetlerimiz;

 • Okulların giriş ve çıkış kontrolleri
 • Okul katlarının güvenliğinin sağlanması
 • Tüm öğrencilerin güvenliği ve kontrolü
 • Yangın güvenliği
 • Kuruma yetkisiz veya izinsiz giren kişilerin kuruma girişini engelleme tedbirleri

Neden OWL Özel Güvenlik?

Okullardaki suç olayları, okul çevresine yansır. Okul ne kadar büyükse, oluşacak olaylar da o kadar büyük ve şiddetli olur. Eğitim kurumları bölgesi ele alındığında güvenliğin sağlanması gereken iki önemli alan vardır;

 1. Okul içi güvenliği
 2. Okul ile ev arasındaki güvenlik

Tüm eğitim kurumu çalışanlarının ve öğrencilerin etkili bir çalışma gerçekleştirmesi için güvenli bir ortam sağlanmalıdır.

OWL Özel Güvenlik olarak eğitim kurumlarının güvenli olması için eğitimlerimizi en iyi şekilde vermeye özen gösteriyoruz. Eğitim kurumları güvenliği için tüm önlemleri alıyor, eğitmen kadromuzu her geçen gün büyütmeye devam ediyoruz. Müşteri memnuniyetini her şeyden yukarıda tutarak tüm hizmetlerimizde yeni başarılara imza atmayı hedefliyoruz.