• Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL
  • Email: info@owlguvenlik.com.tr
Bize Ulaşın +90 212 213 13 66
info@owlguvenlik.com.tr Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL

Konsolosluk Güvenliği

Konsolosluk Güvenliği

Konsolosluk Güvenliği

Konsolosluk güvenliği, uluslararası diplomasiyle gözetilir. Özel eğitim verilmesi gereken bir konudur. Profesyonel ve hassas bir şekilde ele alınması gerekir. Konsolosluklar, fiziksel güvenlik politikasıyla korunmasının mühim olduğu yerlerdir. Uluslararası ilişkilerde yabancı ülkeler ilk buradan temsil edilir.

Türkiye’de bulunan konsolosluklar genellikle Ulusal Güvenlik tarafından korunur. Fakat buna rağmen ön güvenlik tedbirleri alınmalıdır. Güvenliğin kendini sürekli geliştirmesi, konusunda uzman olması şarttır.

Fiziki güvenlik ek olarak elektronik güvenlikle birlikte yürütülmelidir. Konsolosluk güvenliği yetersiz olduğunda geri dönülemez zararlara yol açabilir. Hatta bu durum ülkeler arasındaki ilişkilerin dahi bozulmasına sebep olabilir.

Bu sebeple OWL Özel Güvenlik olarak standart güvenlik eğitimlerini uygulamıyoruz. Bunun yerine sürekli yenilenen ve güncellenen bir güvenlik hizmet anlayışını sürdürüyoruz. Çünkü konsolosluğun güvenliğinin sağlanması diğer branşlara kıyasla taktiksel hizmet verilmesi gereken bir alandır.

Konsolosluk Güvenliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dil Problemleri

Konsoloslukta çalışan görevlilerle anlaşabilmek ve koordinasyonu sağlamak çok önemlidir. Yabancı uyruklu elçiler ile güvenliğin anlaşabilmesi için eğitimlerimizde bu konuya özen gösteriyoruz.

Güvenliğin Dış Görünümü

Konsolosluk kültürüne uygun üniformalar talep edildiği taktirde bu bilgileri kursiyerlerimize aktarıyoruz. Özel güvenlik mevzuatlarının getirdiği tüm kurallara uyum sağlıyoruz.

Standardizasyon

Her konsolosluk, kendi hukukuna yönelik güvenlik standardı düzenler. Bu konuda belirli bir standart yoktur. Fakat eğitimlerimizle tüm konsolosluklara uygun genel hatlarla eğitim veriyoruz.

Malzeme Sorunları

Kursiyerlerimiz, gizlilik protokolünce eğitim almaktadırlar. Çalışılanların konsoloslukla ilgili gizlenen bilgileri sır olarak saklanması garanti edilmektedir.

Konsolosluk Güvenliği Eğitiminde OWL Özel Güvenlik

OWL Özel Güvenlik olarak, konsolosluk güvenliği ile oryantasyon eğitimleri de vermekteyiz. Konsolosluk çevresinde ve binalarında uyulacak kurallar için meslek içi eğitim düzenler. Bu kuralları şu şekilde inceleyebiliriz;

  • Yangın, acil tahliye, sabotaj tedbirleri ve müdahale edilmesi
  • Patlayıcılar için temel olarak bilinçlendirme eğitimi
  • Şüpheli davranışlar sezilen insanların veya araçların gözetilmesi
  • Kalabalıkların kontrolleri
  • Turnikelerin kontrolleri
  • X-Ray, metal kapılar gibi dedektörlerin kontrolleri ve gözetimi

Konsolosluk güvenliği, konsolosluk ve çevresinde çıkan her türlü olumsuzluğa müdahale etmek için eğitilir. Tüm bu kontrollerin en iyi şekilde yapılması için çağa ayak uyduran şekillerde eğitimler sürdürmekteyiz.