• Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL
  • Email: info@owlguvenlik.com.tr
Bize Ulaşın +90 212 213 13 66
info@owlguvenlik.com.tr Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL

Avm Güvenliği Zorunlu Mu? Güvenlik Görevlilerinin Yetkileri Nelerdir?

avm güvenliği

Avm’ler tüketici odaklı karma yapılardır. Alışveriş, yeme içme, sinema gibi aktivitelerin yapıldığı bu yerlerde avm güvenliği çok önemli bir noktadadır. Çünkü günlük çok fazla ziyaretçinin uğradığı öyle yerler için koruyucu önlemler almak kaçınılmaz olmaktadır.

OWL Güvenlik olarak bizler avm yapıları için profesyonel özel güvenlik hizmeti vermekteyiz. Özel güvenlik konusunda eğitimli ve güler yüzlü personelimizle müşteri memnuniyetini sağlamaktayız. Biliyoruz ki güvenlik önlemleri en önemli koruyucu tedbirlerdir. İnsan sirkülasyonunun fazla olduğu bu yapılarda güvenlik önlemleri sadece hırsızlığa karşı olarak algılanmamalıdır. Güvenlik önlemlerinin yönlendirici, uyarıcı, caydırıcı birçok yönü bulunmaktadır.

Özel Güvenlik Görevlisi Yetkileri

Avm yapısında ve mağazalar içinde güvenliğin sağlanmasında özel güvenlik görevlileri önemli bir konumdadır. 5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanun ve ilgili mevzuat hükümlerince özel güvenlik görevlileri kurumlarda görevlendirilmektedir. Avm güvenliği görevleri aşağıda sıralanmıştır:

  • Avm girişlerinde özel güvenlik görevlileri kişileri veya araçları durdurabilir. Kişilerden kimlik sorabilir.
  • Özel güvenlik görevlileri arama yetkileri detektörle ve x-ray cihazları ile sınırlıdır.
  • Güvenlik görevlileri arama esnasında suç unsuru eşyayı emanete alma yetkisine sahiptir. Bu durumu hemen genel kolluğa bildirmek görevleridir. Özel güvenliğin eşyaya el koyma gibi bir yetkisi yoktur.
  • Avm’de toplumun güvenliğine, düzenine karşı bir tehdidin giderilmesi için yakalama yapabilirler.
  • Avm’de kişinin vücut ve hayatına karşı bir tehdidin giderilmesi için yakalama yapabilirler.
  • Özel güvenlik görevlisi görevli olduğu avm’de her türlü saldırıya kuvvet kullanarak müdahale edebilir.
  • Avm güvenliği, bir zarar tehlikesinden kendini ve başkasını korumak için savunma yapabilir.

Avm’lerin Güvenlik İtibarı

Büyük şehirdeki avm’ler de insan sirkülasyonunu çok fazla olmaktadır. Dolayısıyla bu avm’ler özel güvenlik için özel bir bütçe ayırmaktadır. Büyük avm’lerin her girişinde metal arama detektörleri, X-ray cihazları bulunmaktadır. Her kritik noktada kamera yerleştirilmiştir. Zincir mağazaların ise avm’nin özel güvenliği ile yetinmeyip kendi güvenlik önlemleri aldığı görülmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi avm’lerde özel güvenlik hizmetleri çok büyük bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacı karşılamak için profesyonel hizmet veren bir firma ile çalışmak çok önemlidir. OWL Güvenlik avm güvenliği konusunda bu ihtiyacı eğitimli kadrosuyla yerine getirmektedir. Bunun dışında güvenlik olarak verdiğimiz tüm hizmetlerde personelimize tam kapasite donanım sağlamamız da güvenlik konusundaki tüm sorunlarına cevap verir.

Ülkemiz avm’ler ile 90’lı yılların sonlarında tanışmaya başlamıştır. O zamanlar, ülkemizdeki terör gibi sorunlardan dolayı, insanların toplu yerlerden kaçtığı bir dönemdi. Fakat avm girişlerinde özel güvenlik görevlerinin yerleştirilmesi ve x-ray gibi cihazların kullanılması insanları rahatlatmıştır. Özel güvenlik alanında yapılan bu düzenlemeler insanlarda tekrar güven atmosferini oluşturmuştur. Zamanla Türkiye’de özel güvenlik hizmetleri öyle bir gelişti ki, kendi içinde profesyonel bir alan oldu. Özel güvenlik kanunu ile düzenlemeleri anlatan bir mevzuatta oluşturulmuştur. Avm yatırımlarının başarılı olmasında güvenlik hizmetlerinin verdiği hizmetin etkisi böylece anlaşılmış olur. OWL Güvenlik olarak bizler avm güvenliği konusunda sorumluluklarımızın farkında olarak hizmet vermekteyiz. OWL Güvenlik özel güvenlik hizmetleri olarak, eğitimli ve teknik kadromuzla avm’lerde personel çalıştırmaktayız. Güvenlik personeline belirli periyotlarla kurum içi eğitim vermekteyiz. Profesyonel kadromuzla avm güvenlik hizmetinin kalitesini artırmaktayız. Böylece hizmet verdiğimiz avm’lerin güvenlik itibarını artırmış bulunmaktayız.

OWL Güvenlik Avm Güvenliği Hizmeti

OWL Güvenlik olarak amacımız, avm’lerde ziyaretçilerin, çalışanların, mağaza sahiplerinin ve her bölümün can ve mal güvenliğini deneyimli özel güvenlik personelimizle sağlamaktır. Bizler avm girişlerinde el ve kapı detektörleri ile güvenlik tedbirleri almaktayız. Profesyonel kamera sistemleri kullanarak hırsızlık ve gasp suçlarının olmasını engellemekteyiz. OWL Güvenlikolarak avm güvenliği hizmeti konusunda deneyimli ve uzman personelimizle 7/24 kesintisiz hizmet anlayışı ile hareket etmekteyiz. Avm yapısı içinde alışveriş amaçlı veya gezme amaçlı gelen ziyaretçilerden kaynaklı her suçun önüne geçmekteyiz. Ayrıca avm içinde çalışanların sebep olacağı her türlü suçun önüne geçilmesi için hizmet vermekteyiz.

Avm’lere gelen ziyaretçilerin ilk karşılaştıkları personeller güvenlik görevlileri olacaktır. Ziyaretçilerin avm ile ilgili ilk izlenimleri güvenlik görevlileri üzerinden olacaktır. OWL Güvenlik olarak görevlendirdiğimiz avm güvenliği personeli nezaket kurallarına uyan, ölçülü kişilerdir. Özel güvenlik personelimiz ziyaretçi halkla ve avm çalışanları ile iyi ilişkiler kurmaya dikkat etmektedir. Periyodik aralıklarla personelimize verdiğimiz eğitimlerle kendilerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar. Hizmeti profesyonelce ve müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde yapmak bizlerin hedefidir.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.