• Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL
  • Email: info@owlguvenlik.com.tr
Bize Ulaşın +90 212 213 13 66
info@owlguvenlik.com.tr Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL

Hastanelerde Özel Güvenlik Uygulaması ve Güvenlik Görevlilerinin Yetkileri

Hastanelerde Özel Güvenlik

Hiç kuşkusuz sağlık hepimiz için oldukça önemlidir. Öyle ki hayatımızda ne kötü olaylar ve durumlar olursa olsun önce sağlık ya da sağlık olsun bile deriz. Dolayısıyla sağlık ocakları, hastaneler ve çeşitli sağlık merkezleri bizler için hayati önem taşıyan mekanlardır. Bu nedenle bu mekanların korunmasına da bir o kadar önem gösteririz. Hastanelerde özel güvenlik uygulaması hem hastane sahipleri yani işletmecisi hem de hasta ve hasta yakınları açısından oldukça önemlidir. Öyle ki hastanelere bir günde yüzlerce kişi girebilmekte ve bu giren çıkan kişilerin kontrolünün çok sıkı bir denetim ile sağlanması gerekmektedir.

Özellikle içinde bulunduğumuz covid 19 pandemi döneminde risk taşıyan ya da direkt virüs taşıyan kişilerin hastane gibi sağlık mekanlarına giriş ve çıkışlarının oldukça sert ve ciddi önlemler alınarak kontrol altına alınması gerekmektedir. İşte hastanelerde özel güvenlik uygulaması burada karşımıza çıkmakta ve çok önemli bir yer edinmektedir. Özel şirketler aracılığı ile sağlanan bu hizmet ile hayatımızdaki en önemli alanlardan biri olan sağlığımızı güvence altına almış oluruz.

Owl Güvenlik, eğitim kurumları, mağaza ve fabrikalar gibi hastaneler de hizmet vermektedir. Bu anlamda sizleri de Owl Güvenlik ailesi içinde görmekten memnuniyet duyarız.

Hastanelerde Özel Güvenlik Uygulaması

Her gün yüzlerce insana ev sahipliği yapan ve yüzlercesinin de giriş çıkış yaptığı hastaneler yoğun bir insan kalabalığına imkan vermektedir. İnsan kalabalığının bu kadar yoğun olması aynı zamanda güvenlik açısından oldukça zafiyete yol açabilmektedir. Giren ve çıkanın aranmadığı ve kontrol edilmediği ortamlarda hele ki hastane kadar hayati bir ortamda mutlaka kaos çıkacak ve mutlaka olumsuz durumlar söz konusu olacaktır. Hastanelerde özel güvenlik uygulaması başlıca bu karışıklığın önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Hastanelerde özellikle şüpheli durumlarda polis ile birlikte görev yapabilen özel güvenlik görevlileri bu gibi durumlarda oldukça önem arz etmektedir. Şüpheli görülen şahıs ve olaylar olduğunda polise haber verebilir ya da hastaneye gelen acil bir hasta ile ilgili ilgili sağlık birimine haber verebilir. Bu anlamda hastanelerde özel güvenlik uygulaması oldukça dikkat hassas ve uygulanması mutlaka gerekli olan bir konudur. Bu alanda personelin yetki alanlarını sizin için aşağıda sıraladık.

Owl Güvenlik bu konuda hastanelere destek vermek ile birlikte, uzman yönetici kadrosu ve eğitimden geçmiş personelleri ile titizlik ve büyük ciddiyet ile hizmet vermektedir. Bu hizmet ile birlikte doktorların, hemşirelerin, yöneticilerin, hasta bakıcıların, hastaların ve hasta yakınlarının güvenliği maksimum bir şekilde sağlanmaktadır. Bu görev günün yirmi dört saati kesintisiz sürdürülmekte ve bize emanetiniz olan can güvenliğiniz büyük bir özenle korunmaktadır.

Güvenlik Görevlilerinin Yetkileri

Güvenlik görevlilerinin yetkileri ve Owl Güvenlik’in hizmetleri arasında aşağıdaki maddeler sayılabilmektedir:

  • Hastanelerde özel güvenlik uygulaması sayesinde hastaneye giren – çıkan herkesin üzerinin aranması sağlanmaktadır. Bu aramalar Owl Güvenlik uzmanlığı ve tecrübesi ile yüksek kalite ekipmanlar vasıtası ile gerçekleşmektedir.
  • Güvenlik hizmetinin en önemli ayağı olan hasta, personel ve çalışanların güvenliği üst düzey dikkat ve ciddiyet ile korunmaktadır. Bu anlamda olası hırsızlık, adam yaralama, doğal afet ya da yapay bir takım felaketlere karşı bu sayılan kişilerin huzur ve güvenliğini korunur. Olası tehlike durumlarını ise önceden sezerek önlem alınmasına yardımcı olmak ya da tehlike durumlarını ilgililere bildirmek yine özel güvenlik şirketlerinin görevlerinden sayılır.
  • Güvenlik görevlilerinin yetkileri arasında giren çıkanı kontrol etmek, gerekli durumlarda arama yapmak ve gerekli durumlarda polis ile işbirliği yapmak gibi görevler sayılabilir. Özellikle hastanelerde bilindiği gibi hasta yakınlarının öfkeli hal ve hareketlerinin kontrolü bu özel güvenlik ekipleri tarafından incelenmekte ve gerektiğinde kontrol altında tutulmaktadır. Bu anlamda doktor ve hemşire gibi sağlık çalışanlarının güvenliği sağlanmış olur.
  • Son olarak toplu gösteri, eylem ve saldırı gibi olaylara karşı önlem almak özel güvenlik şirketlerinin öncelikleri arasında yer almaktadır.

Owl Güvenlik olarak hizmet verdiğimiz bölgeleri yakından tanımakta ve bölgelerin özelliklerine göre değişen düzenek ve ekipmanlar ile hizmetler vermekteyiz. Sizde hastanelerde özel güvenlik uygulaması almak istiyorsanız, doğru adresiniz Owl Güvenlik çatısının altı olmalıdır. Sizleri Owl çatısı altında görmekten mutluluk duyarız. Bizim için en değerli şey sizin sağlığınız ve güvenliğinizdir.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.