• Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL
  • Email: info@owlguvenlik.com.tr
Bize Ulaşın +90 212 213 13 66
info@owlguvenlik.com.tr Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL

Fabrikada Özel Güvenlik Zorunlu Mu? Güvenlik Görevlilerinin Yetkileri Nelerdir?

güvelik görevlilerin yetkileri

Günümüzde pek çok şirketin, otelin, işletmenin ve fabrikanın güvenlik hizmeti ve güvenlik görevlisi ihtiyacı olduğu görülmektedir. Bu güvelik görevlilerin yetkileri ile işletmeler güvenlik ihtiyaçlarını her ne kadar kendileri karşılamaya çalışsa da güvenlik konusu hafife alınabilecek bir konu maalesef değildir. Bu konuda ayrıca profesyonel destek almanız oldukça önemlidir.

Güvenlik hassas, ciddi ve profesyonel bir ekip tarafından yapılması uygun olan bir hizmettir. Buna ek olarak güvenlik görevlilerinin insan kaynakları ve personel hizmetlerinin yürütülmesi özel güvenlik şirketleri aracılığı ile yapıldığında daha az meşakkatli bir durum ortaya çıkmaktadır. Böyle durumlarda işverenler her personel için ayrı defter tutma, bu personellerin SGK ve çeşitli sigortalarını yaptırmak ve personeli işe almak veya çıkarmak gibi süreçleri özel şirketlere devretmektedir. Ayrıca özel şirketler ile çalışmak İçişleri Bakanlığı tarafından sertifikası bulunan personeller ile çalışma ayrıcalığına ulaşmanızı sağlar.

Özel bir güvenlik şirketi ile çalışmanın bütün bu avantajlarını Owl Güvenlik sizler için sağlamaktadır. Geniş örgüt yapımız, kaliteli ekipmanlarımız, eğitimden geçirilen personellerimiz ve işimizi ciddiye almamız sayesinde bizimle çalışan sizler eksiksiz bir güvenlik hizmeti almış olacaksınız. Firmamız, üst düzey disiplin ve ciddiyet ile çalışmakta olup fabrika güvenliği konusunda oldukça hassas davranarak hizmet vermektedir. Ekipmanlarımız ve eğitimli personel ve yönetici kadromuz ile sizlere hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktayız.

Fabrikada Özel Güvenlik Zorunlu Mu?

Fabrikalarda özel güvenlik şirketi ile çalışmak zorunlu değildir. Buna karşın 5188 sayısı Özel Güvenlik Yasası kapsamında özel bir güvenlik şirketi ile çalışmak herhangi bir problem durumunda tüm sorumluluğu güvenlik şirketine bıraktığı için özel bir güvenlik şirketi ile çalışmak oldukça avantajlı bir durumdur. Özellikle iş yerlerine gerçekleştirilen denetimler sırasında oluşabilecek hukuki ve cezai sorumluluk özel güvenlik şirketine ait olmaktadır. Bu durum fabrika ve benzeri işyerleri açısından özel güvenlik şirketlerini daha cazip hale getirmekte.

5188 sayılı yasa gereği uygulanan bu durum fabrikaları ciddi maddi ve manevi zararlardan ve büyük bir sorumluluktan kurtarmaktadır. Buna ek olarak Çalışanlara Karşı Sorumluluk Doğuran 4857 sayılı yasa gereği doğan yükümlülükler ile fabrika işverenleri değil özel güvenlik şirketi ilgilenecektir. Tüm bu nedenler ve yasalardan doğan güvenceler sizleri özel bir şirket ile çalışmaya yaklaştırmaktadır. Unutulmamalıdır ki fabrika güvenliği sizlerin yıllarca sürmüş bir birikiminizi korumayı hedefler. Bu amaç gerçekleştirilirken de maksimum disiplin ve titizlik kullanılması gerekmektedir. Bizler de Owl Güvenlik olarak sizlere aradığınız bu fabrika güvenliği hizmetini eksiksiz bir şekilde sağlamaktayız. Bu anlamda tek yapmanız gereken web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden bize ulaşmaktır. Gerekli olan tüm bilgiler size bu iletişim sırasında verilecek ve ihtiyacınız olan yönlendirmeye ulaşacaksınız.

Güvenlik Görevlilerinin Yetkileri Nelerdir?

Owl güvenlik görevlilerinin yetkileri kısaca şu maddeleri kapsamaktadır:

  • Fabrika işverenleri için personel yükünü hafifleterek personelin giriş ve çıkışlarını ve işe alım ve ayrılmalarını özel güvenlik şirketi takip etmektedir. Bunu yaparken tüm evrak ve dosya işlemleri ile ilgilenerek sizleri dosyalar arasında boğulmaktan kurtarır.
  • Güvenlik görevlilerinin yetkileri arasında ilk sırada sayılabilecek yetkilerden biri de fabrikaya giriş ve çıkışların kontrol edilmesi, gelen ve giden kişilerin ve araçların üstlerinin titizlik ile aranması sayılmaktadır. Özel güvenlik şirketleri bu hizmeti yürütürken üst düzey ekipmanlar kullanmaktadır. Özellikle şirketimiz Owl Güvenlik şirketimiz eğitimli personeli ve donanımı ile gözünüzün arkada kalmamasını amaçlamaktadır.
  • Güvenlik şirketlerinin yine en önemli görevlerinden biri yangın, su basması, elektrik kaçakları gibi doğal ya da yapay zararlara karşı fabrikayı korumaktır. Bu gibi olaylara karşı önceden alınan önlemler sayesinde hem maddi hem manevi pek çok zararın önüne geçmiş sayılacaksınız.
  • Bir önceki maddeye ek olarak hırsızlık, sabotaj, saldırı ve gasp gibi elim hadiselere karşı güvenlik şirketleri fabrikayı koruyacak ve olası durumlarda anında müdahale edilmesini sağlayacaktır.
  • Bu özel güvenlik şirketleri olumsuz durumlarda eğer müdahalede bulunamıyorsa da müdahale edebilecek kurumların aranmasına mutlaka öncelik edecektir. Örneğin bir iş kazası meydana geldiğinde güvenlik ekipleri derhal ilgili sağlık kuruluşlarını olay yerine çağıracaktır.

Tüm bu hizmetler fabrikada özel güvenlik şirketinin görev alması için yeterli sebeplerdir. Sizleri de fabrika güvenliği konusunda özellikle Owl Güvenlik çatısı altında görmekten gurur duyarız.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.