• Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL
  • Email: info@owlguvenlik.com.tr
Bize Ulaşın +90 212 213 13 66
info@owlguvenlik.com.tr Mecidiyeköy Mh. Mecidiyeköy Yolu Cd. Latilokum Sk. Ortaklar Apt. No: 15 Kat: 1 Daire: 5 Şişli / İSTANBUL

Mağazada Özel Güvenlik Zorunlu Mu? Güvenlik Görevlilerinin Yetkileri Nelerdir?

Mağazada Özel Güvenlik

Her gün onlarca insan Avm ve mağazaları ziyaret etmektedir. Mağazada özel güvenlik her şeyden önce müşteri ve çalışanların can ve mal sağlığını korumaya yöneliktir. Avm ve mağaza gibi yerlerde özellikle para harcama ve ürün satma gibi olaylar olduğu için kişilerin mal ve hizmetlerinin korunması gerekmektedir.

Bu amaçla pek çok işletme özel güvenlik şirketlerini tercih etmekte ve bu hizmeti onlardan sağlamaktadır. Böylece mağaza hem daha güvenli görünmekte hem de olası kaza ve hırsızlık olayları önlenmiş olmaktadır. Her gün yüzlerce insanın girip çıktığı ve para harcayıp alışveriş yaptığı bu mekanlar mutlaka birer denetime tabii tutulmalıdır. Aksi halde hırsızlık ve gasp olayları alıp başını gidecektir.

Güvenlik şirketleri bu tip olayların önüne geçebilmek adına her giden çıkanın üzerini aramakta, şüpheli hal ve tavırları izlemekte ve olası tehlike durumlarında gerekli müdahalelerde bulunmaktadır. Owl Güvenlik tam da bu hizmete karşılık gelmekte ve sizler için can ve mal güvenliğinizi korumaktadır. Özel eğitim almış personel ve çalışan kadrosu ile

Owl Güvenlik mağazada özel güvenlik denince akla ilk gelen özel güvenlik şirketlerinden biridir. Özel bir güven şirketi aracılığı ile mağazanızı ve müşterilerinizi güvence altına almak istiyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Sizleri de Owl güvenlik çatısı altında görmekten mutluluk duyarız.

Mağazalarda Güvenlik Görevlisi Zorunlu Mu?

Mağazada özel güvenlik görevlileri bulundurmak zorunlu değildir. Mağazalarda zorunlu olmamak ile birlikte olması hem müşteriler hem çalışanlar hem de işletme sahipler için daha güvenli bir çalışma ve alışveriş ortamı sağlayacaktır.

Mağazalar para dolaşımı sebebiyle hırsızlığa oldukça elverişli ortamlardır. Bu nedenle her ne kadar barkod sistemi olsa da özel güvenlik görevlileri sayesinde bu hırsızlıkların önüne geçmek daha kolay ve daha profesyonel olacaktır. Ayrıca mağazada özel güvenlik sistemleri sayesinde ortaya çıkabilecek kavga ve tartışmalar önlenmiş olacaktır. Buna ek olarak doğal ya da yapay olarak ortaya çıkan hasarlar ortaya çıkmadan önce engellenecek veya ortaya çıktıktan sonra en iyi ve verimli şekilde telafi edilmeye çalışılacaktır.

Mağazalara özel güvenlik hizmeti sağlayan çeşitli firmalar mevcuttur. Bunlardan biri de Owl Güvenlik olmaktadır. Owl Özel Güvenlik şirketimiz mağazaların çeşit ve farklılıklarına göre farklı ekipmanlar ile güvenlik hizmetini desteklemektedir. Owl Güvenlik şirketi meydana gelebilecek olumsuzluklar için önceden önlem alınmasını sağlar. Bu amaç ile eğitilen ekipler her zaman teyakkuz halinde bulunacak ve olası problemleri mağaza sahiplerine ve çalışanlarına bildireceklerdir. Sizde Owl Özel Güvenlik şirketi ailesine katılarak mağazanız için en önemli güvenlik önlemini almış olacaksınız.

Güvenlik Görevlilerinin Yetkileri Nelerdir?

Her gün onlarca insanın girip çıktığı mağazada özel güvenlik hizmetlerinin asıl amacı giriş ve çıkışları kontrol etmektir. Mağazalarda güvenlik görevlilerinin diğer yetkileri de aşağıdaki gibidir:

  • Mağazanın ürünlerinin denetimi, sayımı ve kontrolü gibi hizmetleri sağlamak ve olası kayıpların ve hasarların tespit edilmesi ve bildirilmesi.
  • Gözle görülmeyen fakat tahmin edilebilir ve öngörülebilir olası kayıp ve kazaların önüne geçilmesi. Bu amaçla güvenlik hizmeti veren ekip devamlı olarak mal ve hizmet kontrolü yapmak ile yükümlüdür. Yasalara karşı ise işletme sahipleri tüm hukuki ve cezai sorumluluklarını özel güvenlik şirketine devretmiş sayılır. Bu nedenle mağazada özel güvenlik hizmeti alan işletmeler iş yükü açısından daha hafiflemiş sayılırlar.
  • Özel güvenlik şirketlerinin bir diğer önemli görevi ise müşteri alışkanlık ve taleplerini izlemek ve bu talepleri mağaza yetkililerine bildirmektir. Bu analizler sayesinde mağaza yönetimi daha verimli tedbirler alabilir ve satış politikaları belirler.
  • Buna ek olarak mağaza çalışanlarının performans bilgilerinin mağaza işverenlerine iletilmesinde görev yaparlar. Tüm bu kontrol ve önlemler mağaza güvenliği için ortaya çıkan hizmetler kapsamındadır.

Mağazalarınızın güvenliği bilgi, tecrübe, birikim ve ciddiyet gerektiren bir iştir. Owl Güvenlik sizlere bu hizmeti büyük bir hassasiyet ve özenle sunmaktadır. Güvenlik şirketi personellerimiz uzman kadrolar tarafından eğitim almakta ve personelleri en donanımlı şekilde işe hazırlamaktadır. Owl Özel Güvenlik şirketi tüm bu hizmetleri sizlerin ve mağazanızın güvenliği için yerine getirmektir. Sizleri de Owl özel güvenlik şirketimiz içerisinde hizmet alıcısı olarak görmekten memnuniyet duyacağız. Can ve mal güvenliğinizi profesyonel ellere bırakmak için bizimle iletişime geçebilir ve güvenlik noktasındaki tereddütlerinizi geride bırakabilirsiniz.

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.